Przepisy Pierniczki wegańskie

Składniki

1 szkl. mąki gryczanej

2 szkl. mąki pszennej + do podsypywania

1/4 szkl. trzcinowego cukru pudru

1 łyżeczka sody oczyszczonej

2 łyżeczki mieszanki przypraw do piernika

1/3 szkl. oleju z pestek winogron

1/3 szkl. ciepłej wody

1/2 szkl. namoczonych i zmiksowanych daktyli

Lukier:

4 łyżki soku z pomarańczy

trzcinowy cukier puder

Sposób przygotowania

 alt=
1

Wymieszaj wszystkie suche składniki. 

 alt=
2

Dodaj daktyle, olej i gorącą wodę. Wymieszaj składniki i zagnieć gładkie ciasto. Zawiń ciasto w folię i poczekaj, aż wystygnie.

 alt=
3

Ciasto wałkuj na placki grubości około 2–3 mm i wycinaj z niego ciasteczka. Ciasteczka piecz na blaszce wyłożonej papierem w piekarniku nagrzanym do 180° przez 8–10 minut.

 alt=
4

Do soku z pomarańczy dodaj porcjami cukier puder. Kiedy konsystencja lukru zacznie przypominać gęstą śmietanę, polukruj nim wystudzone pierniczki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4