Przepisy Piękna Helena

Składniki

1 dojrzała gruszka lub z syropu

1/2 łyżki cukru

2 łyżeczki dobrej konfitury

1 laska wanilii

2-3 gałki lodów waniliowych

1 łyżka soku z cytryny

1 łyżka uprażonych płatków migdałowych

woda do gotowania

Sos czekoladowy:

1/3 tabliczki czekolady gorzkiej

1 łyżka śmietanki 36% lub mleka

1 łyżka rumu lub brandy

Opis

Gruszkę obierz, przekrój na pół, oczyść z gniazd nasiennych i włókien przy szypułce. Następnie obgotuj w wodzie z cukrem, cytryną i wanilią tak, aby była miękka, ale jędrna (ok. 5 min). Obgotowany owoc odcedź.

Do rondelka wlej śmietanę lub mleko, wrzuć połamaną czekoladę i rozpuść w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA. Polewę połącz z alkoholem.

Migdały podpraż na suchej patelni do lekkiego zarumienienia. W pucharkach lub na talerzach ułóż lody, obok gruszki. W miejsce po nasionach włóż po łyżeczce konfitury i polej całość gorącym sosem czekoladowym. Na koniec posyp migdałami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 4.06-09.06.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8