Przepisy Pieczone ziemniaki z farszem śledziowym

Składniki

​200 g wymoczonych śledzi matiasów

100 ml śmietany 18%

100 ml jogurtu naturalnego

1 czerwona cebula

1 twarde jabłko z czerwoną skórką

4 duże ziemniaki

posiekany zielony koperek

oliwa z oliwek

Opis

Umyj ziemniaki i włóż do garnka z osoloną wodą. Zagotuj, a następnie gotuj przez ok. 10 min. Po tym czasie wyciągnij z wody, osusz, ułóż na blaszce z piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia. Następnie natnij ziemniaki na krzyż na głębokość ok. 2 cm i polej oliwą. Piecz w piekarniku z termoobiegiem nagrzanym do temp. 190° przez ok. 20 min.

W czasie pieczenia przygotuj farsz: śledzie pokrój w centymetrowe kawałki, jabłko umyj i pokrój na drobne kawałki razem ze skórką, odrzucając gniazdo nasienne. Cebulę obierz i pokrój w półplasterki. Śledzie, jabłko i cebulę zmieszaj z jogurtem i śmietaną.

Gdy ziemniak nabierze złotego koloru, a nacięcia się rozejdą, znaczy to, że ziemniak się upiekł. Dla pewności sprawdź wnętrze ziemniaka drewnianym patyczkiem. Kiedy ziemniaki się przypieką, przełóż je na talerzyki i na każdym połóż porcję farszu. Posyp obficie zielonym koperkiem. Podawaj na ciepło.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8