Przepisy Pieczone pierożki z ciasta drożdżowego

Składniki

Ciasto:

20 g drożdży

65 ml mleka

150 g masła

350 g mąki pszennej

1 jajko

szczypta soli i cukru

Farsz:

150 g sera lazur

1/2 papryki żółtej

1/2 papryki czerwonej

1/2 papryki pomarańczowej

20 zielonych oliwek z zalewy

3 łyżki oliwy z oliwek

Dodatkowo:

mąka do podsypywania

1 rozmącone jajko

Opis

Przygotuj ciasto: 30 min przed rozpoczęciem przygotowywania ciasta na pierożki, wyciągnij masło z lodówki. Podgrzej lekko mleko. Mąkę przesiej na stolnicę i zrób w niej dołek. Do dołka wsyp sól i cukier, pokruszone drożdże, wbij jajko i zalej wszystko podgrzanym mlekiem. Zasyp dołek, zgarniając mąkę z brzegów. Zacznij wyrabianie, a kiedy składniki zaczną się łączyć dodaj miękkie masło. Wyrabiaj, podsypując mąką, aż ciasto przestanie się kleić i będzie miało suchą, matową powierzchnię. Włóż wyrobione ciasto do miski i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia, aż ciasto powiększy się przynajmniej o połowę.

Przygotuj farsz: widelcem rozdrobnij ser lazur. Pokrój w drobną kostkę papryki, a oliwki w plasterki. Pokrojone warzywa wrzuć do sera, dolej oliwę z oliwek i wymieszaj.

Nagrzej piekarnik do temp. 190°. Dwie duże blachy wyłóż papierem do pieczenia. W wyrośnięte ciasto uderz pięścią i przełóż je na stolnicę. Wyrabiaj przez minutę. Następnie rozwałkuj ciasto na grubość ok. 0,5 cm. Szklanką wytnij kółka i nałóż na nie po 1/2 łyżeczki farszu. Składając kółka na pół, zlepiaj pierożki i układaj w odstępach 3 centymetrów na wyłożonej papierem blasze. Kiedy blacha zapełni się, pomaluj pierożki rozmąconym jajkiem i wstaw do nagrzanego piekarnika. Piecz przez 20–30 min, aż pierożki będą miały mocno złoty kolor. W tym czasie zagnieć skrawki ciasta, rozwałkuj, wytnij kółka i zlep następne pierożki na drugą blachę. Proces ten powtarzaj, aż do wykorzystania całego ciasta. Z całego ciasta powinno powstać ok. 25 pierożków.

Upieczone pierożki można podawać równie dobrze na ciepło jak i na zimno. Najlepiej smakują z dodatkiem kwaśnej śmietany.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8