Przepisy Pieczone marchewki z imbirem i cytrusami

Składniki

1 kg małych marchewek

2 cm korzenia imbiru (ok. 2 łyżki pokrojonego w kostkę)

sok z 1/2 pomarańczy

1 pomarańcza

1 cytryna

1 główka czosnku

1 papryczka chili

2 łyżki sezamu

3 łyżki oliwy extra vergine

1/2 łyżeczki soli

3 łyżki miodu płynnego

Opis

Marchewki umyj i obierz. Przygotuj marynatę. Drobno posiekaj imbir. Pozbądź się pestek z papryczki chili i pokrój ją. Połącz oliwę, sok z pomarańczy, imbir, chili i sól.

Marchewki wymieszaj z marynatą. Wyłóż na blaszkę z papierem do pieczenia. Powtykaj pomiędzy marchewki pokrojoną pomarańczę i cytrynę. Czosnek przekrój na pół i też dołóż na blaszkę.

Marchewki zapiekaj w nagrzanym do 180°C piekarniku (funkcją góra-dół) przez 45 minut. Po tym czasie posmaruj marchewki miodem i posyp sezamem. Zapiekaj jeszcze 10–15 minut.

Podawaj na ciepło z zapieczonymi owocami i grzankami. Na grzankach rozsmaruj zapieczony czosnek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4