Przepisy Pieczone gruszki z żurawiną i płatkami schabu

Składniki

2 gruszki nashi 

400 g schabu wieprzowego

100 g suszonej żurawiny

40 g cukru

5 g imbiru 

30 g mąki pszennej 

1/2 cebuli 

1 ząbek czosnku 

2 gałązki natki pietruszki

1 łyżka sosu sojowego

40 ml oliwy z oliwek

Opis

Schab umyj i pokrój na cienkie plasterki. Pamiętaj, aby kroić mięso w poprzek włókien, by nie stało się twarde i łykowate. Przełóż mięso do miski i przypraw sosem sojowym. Obierz cebulę, czosnek i imbir. Bardzo drobno pokrój i dodaj do mięsa. Pokrój także natkę pietruszki i przypraw nią mięso. Wsyp jeszcze szczyptę mąki i wlej odrobinę oliwy. Dzięki temu wszystkie przyprawy dobrze się połączą. Odstaw mięso do lodówki, by przeszło aromatem przypraw. 

Gruszki nashi przekrój na pół. Wytnij nożem gniazda nasienne. Włóż do środka połowę przygotowanej żurawiny i polej ją lekko oliwą. Wstaw owoce do nagrzanego do 160–170° piekarnika na 30–40 min. Gruszki powinny zrobić się miękkie. 

Na patelni podsmaż plasterki schabu. Idealna do tego będzie patelnia grillowa. Smaż mięso z obu stron. Potem przełóż plasterki mięsa na pieczoną gruszkę, a na wierzchu ułóż resztę żurawiny. Polej potrawę sosem z pieczenia i wstaw ponownie do piekarnika na 5 minut. Wyjmij gruszki ze schabem i ułóż na półmisku. Udekoruj danie natką pietruszki i kroplami oliwy z oliwek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8