Przepisy Pieczona ricotta ze śliwkami z karmelem

Składniki

250 g ricotty

1 jajko

2 łyżki cukru trzcinowego

skórka z 1 limonki

masło do wysmarowania kokilek

Śliwki w karmelu:

300 g twardych śliwek

3 łyżki cukru trzcinowego

1 łyżka masła

1/3 łyżeczki cynamonu

orzeszki piniowe

Opis

Wymieszaj serek z jajkiem, cukrem oraz skórką. Wysmaruj kokilki masłem i wyłóż masę serową do foremek. Deser zapiekaj w 200°C (góra-dół) przez 25–30 minut do zarumienienia się serniczków.

Przygotuj śliwki w karmelu. Cukier rozpuść na suchej patelni do średniego zezłocenia. Dodaj masło i wymieszaj. Następnie wrzuć pokrojone w ćwiartki śliwki oraz cynamon. Smaż przez 3 minuty – śliwki powinny zachować swój kształt.

Lekko przestudzoną ricottę podawaj ze śliwkami i posypaną orzechami.

 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8