Przepisy Pieczona kaszanka z ziemniakami i młodą kiszoną kapustą

Składniki

400 g kaszanki
600 g kapusty kiszonej (młodej)
2 cebule
8 plastrów boczku wędzonego (do owijania)
2 ząbki czosnku
2 liście laurowe
2 ziarnka ziela angielskiego
3 gałązki świeżego majeranku
300 ziemniaków (młodych)
300 ml piwa ciemnego
50 g masła
½ łyżeczki kminku
pieprz czarny mielony
sól

Opis

Młodą kapustę wypłucz delikatnie pod zimną wodą i wstaw do gotowania w szerokim rondelku. Dodaj niewielką ilość wody, tak by przykryć dno garnka. Kolejno dodaj liść laurowy, kminek, ziele angielskie i gotuj na wolnym ogniu ok. 15 minut od momentu zagotowania.

Kaszankę natnij nożem z dwóch stron. Na desce rozłóż plasterki boczku. Oderwij kilka listków majeranku z gałązki i posyp nimi boczek. Zawiń każdą kaszankę w dwa plasterki wędzonego boczku. Rozłóż arkusz foli aluminiowej i połóż gorącą kapustę kiszoną. Na kapuście ułóż zawiniętą kaszankę, przykryj jeszcze niewielką ilością kapusty i zwiń. Pamiętaj, by rozłożyć folię aluminiową świecącą stroną na zewnątrz, aby odbijała ciepło. Odłóż folię z zawartością w chłodne miejsce na czas przygotowania grilla.

Młode ziemniaczki umyj, zawiń w folię z dodatkiem soli, masła oraz świeżego majeranku. Obierz cebule i czosnek. Pokrój w piórka. W rondelku rozgrzej masło i podsmaż cebulę z czosnkiem. Jak tylko się zrumieni, wlej piwo i gotuj powoli, aż cebula zmięknie i zacznie się rozpadać. Możesz dolać dodatkowo ok. 100 ml wody. Przypraw pod koniec jeszcze solą i świeżo mielonym pieprzem.

Kaszanki i ziemniaki ułóż na grillu. Piecz powoli ok. 40 minut. W tym czasie przewracaj 2-3 razy. Przełóż danie na deskę. Wyjmij kaszanki z kapusty i połóż obok. Na półmisek nałóż kapustę kiszoną, a następnie kaszankę w dwóch kawałkach. Obłóż danie ziemniaczkami i udekoruj piwnym sosem oraz gałązką majeranku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 22.10-28.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8