Przepisy Pieczona kaczka z pomarańczą
Składniki
1 kaczka (2 kg)
1 średnia czerwona cebula
3 małe marchewki
1 duża pietruszka
2 ząbki czosnku
2 liście laurowe
2 gałązki tymianku
2 gałązki rozmarynu
2 pomarańcze
2 łyżeczki soli
½ łyżeczki czarnego pieprzu mielonego
Loksze (naleśniki z ciasta ziemniaczanego)
500 g ziemniaków
175 g mąki
sól
Sposób przygotowania
 alt=
1
Rozgrzej piekarnik do 200°C. Pokrój cebulę na kawałki, czosnek na cienkie paski, marchewkę i pietruszkę na okrągłe plasterki.
 alt=
2
Umieść na dnie dużej patelni, garnka lub głębokiego naczynia żaroodpornego warzywa, zioła i czosnek.
 alt=
3
Jedną pomarańczę dokładnie umyj, przetnij na pół i umieść w kaczce.
 alt=
4
Z drugiej pomarańczy wyciśnij sok i rozprowadź wewnątrz i na zewnątrz kaczki. Następnie dodaj sól i pieprz. Umieść kaczkę w gorącym piekarniku i piecz przez około 2,5 godziny. Po pierwszych 90 minutach usuń tłuszcz i powtarzaj operację co 15 minut. Gdy skóra zrobi się złocistobrązowa i chrupiąca, wyjmij kaczkę i odstaw na 10 minut przed podaniem. Podawaj z plackami Loksze.
 alt=
5
Loksze: Ugotuj ziemniaki w mundurkach i pozostaw do ostygnięcia. Gdy będą już chłodne, obierz je i zetrzyj na tarce. Dodaj mąkę oraz sól i wymieszaj całość na gładką masę. Podziel ciasto na małe części, a każdą z nich rozwałkuj na kształt naleśnika. Smaż na gorącej patelni, a gotowe placki polej delikatnie tłuszczem z kaczki.
Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi

TESCO Oferta tygodnia - aktualny tydzień

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 15.11-21.11.2018 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
TESCO Święta pełne magii

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 8.11-21.11.2018 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
TESCO Święta pełne magii

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 15.11-27.11.2018 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8