Przepisy Pesto z suszonych pomidorów i zielonych oliwek

Składniki

100 g suszonych pomidorów z zalewy olejowej

50 g zielonych oliwek 

50 g sera owczego np. Pecorino z Sardynii

1 ząbek czosnku

4 gałązki bazylii

2 gałązki natki pietruszki

70 ml oliwy

1 op. makaronu kokardki

Opis

Odsącz suszone pomidory z zalewy. Pokrój na mniejsze kawałki i przełóż do moździerza kuchennego. Rozgnieć pałką, dodaj ząbek czosnku i oliwki. Ugniataj do momentu, aż masa będzie gładka. Pokrój natkę pietruszki, a listki bazylii poszarp i dodaj do pomidorów. Ugniataj dalej i wlej powoli oliwę. Na koniec dodaj starty ser i jeszcze raz całość wymieszaj pałką. Ser nada smak, ale i wchłonie tłuszcz. Dzięki temu pesto nabierze kremowej konsystencji. 

Przełóż pesto do słoika. Możesz je przechowywać w lodówce do 5 dni. Pesto z suszonych pomidorów idealnie pasuje do makaronu typu kokardki. Ugotowany makaron wystarczy wymieszać z aromatycznym pesto z suszonych pomidorów, posypać dużą ilością sera i danie gotowe.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 4.06-09.06.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8