Przepisy Pełnoziarniste pancakesy z sosem gruszkowo-owocowym

Składniki

Ciasto:

250 ml mleka 1,5%

2 łyżki jogurtu naturalnego

170 g mąki orkiszowej

1 łyżka otrębów pszennych

1 łyżka syropu klonowego

1 jajko

1 łyżka oleju słonecznikowego

szczypta soli

1/2 łyżeczki pasty waniliowej

1/2 łyżeczki sody oczyszczonej

Sos:

2 łyżki cukru palmowego

1 średnie jabłko

1 średnia gruszka

1/4 szklanki wody

1/3 łyżeczki cynamonu

Opis

Wszystkie składniki na ciasto dokładnie zmiksuj na jednolitą konsystencję. Ciasto wylej za pomocą małej chochelki na patelnię wysmarowaną olejem. Zrumień z obydwu stron. Z podanej ilości powinno wyjść ok. 24 placuszków. 

Jabłko i gruszkę umyj, obierz ze skórki i pokrój w małą kostkę. Do rondelka wlej wodę, zagotuj, dodaj owoce, cukier i cynamon. Duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE wszystko do miękkości. 

Pancakesy podawaj polane syropem jabłkowo-gruszkowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8