Przepisy Patisony marynowane

Składniki

1 kg małych patisonów

1 gruby korzeń chrzanu

4 łodygi kopru z nasionami

400 ml octu winnego z białego wina

1 łyżeczka cukru

1/2 łyżeczki soli

200 ml wody

1 łyżka ziaren pieprzu czarnego

1 łyżka ziela angielskiego

Opis

Przed przystąpieniem do marynowania PORADA KONTEKSTOWA - MARYNOWANIE umyj i wyparz zakrętki oraz słoiki, w których chcesz przechowywać zamarynowane patisony. Następnie zagotuj wodę z octem, cukrem, solą i przyprawami. Gotuj wszystko na małym ogniu przez 10 min i odstaw do ostygnięcia. Chrzan obierz i pokrój w grube słupki. Patisony umyj i włóż do miski cedzakowej. Przelej patisony wrzątkiem. Sparzone patisony ułóż w przygotowanych słoikach razem z gałązkami kopru i chrzanem. Zalej przestudzoną zalewą i szczelnie zakręć.

Na dno dużego garnka połóż złożoną lnianą ściereczkę. Postaw na niej słoiki z patisonami. Wlej wodę do trzech czwartych wysokości słoików. Postaw garnek na ogniu. Doprowadź wodę do wrzenia, a następnie zmniejsz gaz i gotuj słoiki jeszcze przez 7-8 minut. Następnie wyciągnij słoiki na ściereczkę i ostudź.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 4.06-09.06.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8