Przepisy Pasztet z soczewicy z grzybami shitake

Składniki

100 g grzybów shitake

250 g czerwonej soczewicy

1 cebula

1 jajko

4 łyżki bułki tartej

40 ml oleju

łyżka masła do wysmarowania formy

przyprawy: sól, pieprz, suszona pietruszka, imbir w proszku

Opis

Zagotuj w garnku 1 litr osolonej wody. Wsyp soczewicę i gotuj przez siedem minut. Następnie soczewicę odcedź i zostaw na sitku do wystygnięcia. Grzyby umyj i odetnij końcówki nóżek. Ponownie zagotuj osoloną wodę i wrzuć grzyby. Gotuj przez 4-5 minut. Grzyby odcedź i wystudź. Cebulkę obierz  i posiekaj w kostkę. Na patelni rozgrzej olej i podsmaż cebulę na złoto. Nastaw piekarnik na termoobieg na 180°.

Połowę wystudzonej soczewicy zmiksuj w malakserze. Zmiksowaną soczewicę dodaj do pozostałej razem z podsmażoną cebulą. Do masy dodaj jajko, przyprawy i dwie łyżki bułki tartej. Całość dokładnie wymieszaj.

Foremkę (jedną dużą lub kilka mniejszych) wysmaruj masłem i obsyp pozostałą bułką tartą. Nałóż część masy, następnie ułóż grzyby shitake i przykryj resztą masy. Piecz ok. 50 minut. Pasztet będzie gotowy, gdy się zarumieni i zacznie odchodzić od formy.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8