Przepisy Pasztet warzywny

Składniki

1 kg selera korzeniowego
3 cebule
4 ząbki czosnku
½ papryki czerwonej
6 jajek
1 szklanka bułki tartej
3 łyżki mąki pszennej
2 łyżki masła klarowanego (lub oleju rzepakowego)
sól
pieprz czarny mielony
Sos:
1 cebula
1 papryka czerwona
1 ząbek czosnku
1 łyżka masła
½ szklanki wody
sól
pieprz czarny mielony
suszone oregano

Opis

Seler i cebulę obierz, umyj i zetrzyj na tarce z dużymi oczkami. Na patelni rozgrzej masło i uduś warzywa na średnim ogniu aż staną się miękkie (ok. 20 min). Bułkę tartą namocz w wodzie i zmiksuj dokładnie na papkę. Paprykę umyj i pokój w drobną kosteczkę.

Seler, cebulę i paprykę wymieszaj z bułką tartą, mąką i jajkami. Dodaj wyciśnięte ząbki czosnku, sporo soli i pieprzu. Całość wymieszaj i przelej do formy wysmarowanej masłem. Pasztet warzywny piecz 1,5 godz. w temp. 150°.

Przygotuj sos: paprykę i cebulę posiekaj w drobną kosteczkę. Następnie warzywa przesmaż na łyżce masła i zmiksuj z wodą i ząbkiem czosnku. Dodaj sól, pierz, sos sojowy i oregano. Sos podawaj do pasztetu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.11-2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8