Przepisy Pasztet świąteczny

Składniki

½ kg udźca indyczego
100 g słoniny
250 g wątróbki z kurczaka
2 marchwie
1 korzeń pietruszki
½ selera korzeniowego
100 g śliwek suszonych
1 cebula (duża)
1 liść laurowy
5 ziarnek pieprzu czarnego
5 ziarnek ziela angielskiego
2 bułki pszenne
3 jajka
gałka muszkatołowa
imbir
4 łyżki żelatyny
sól
pieprz czarny mielony
1 łyżka margaryny (lub masła do smarowania formy)
forma do pieczenia (z folii aluminiowej do pieczenia pasztetów i keksu)

Opis

Porcję indyka i słoninę opłucz i włóż do garnka. Wlej wody tyle, aby mięso było lekko przykryte. Obierz cebulę, marchew, seler i wszystko włóż do garnka z mięsem. Dodaj liść laurowy, ziele angielskie i pieprz czarny. Słoninę wyjmij po 30 min, a wywar w garnku dopraw do smaku pieprzem i solą. Gotuj jeszcze na małym ogniu ok. 1,5 godz. pod przykryciem. Gdy mięso będzie miękkie, dodaj wątróbkę. Gotuj ją ok. 10 min. Z wywaru wyjmij wszystkie warzywa i mięso. W wystudzonym wywarze namocz bułkę i odciśnij ją.

Bułkę, wątróbkę, warzywa z wywaru, mięso indyka i słoninę zmiel 2 razy. Dodaj jajka, pieprz, sól, gałkę muszkatołową, imbir oraz śliwki – wszystko wymieszaj. Formę do zapiekania wysmaruj masłem i przełóż do niej pasztet. Gotuj na parze PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA PARZE ok. 1 godz. Następnie ostudź i poukładaj wzdłuż na środku kilka śliwek do dekoracji. 4 łyżki żelatyny rozpuść w zimnej wodzie. Wywar z gotowanego wcześniej mięsa odcedź i podgrzej. Następnie rozpuść w nim żelatynę. Poczekaj aż przestygnie i gdy zacznie tężeć, wylej żelatynę na wierzch pasztetu. Wstaw pasztet do lodówki na ok. 1 godz. Pasztet podawaj pokrojony w plastry.

Uwagi: pasztet możesz także upiec w kąpieli wodnej. Wlej do dość płytkiej, podłużnej formy wodę do 1/2 jej wysokości. Następnie wstaw formę z pasztetem i piecz w piekarniku nagrzanym do 190° przez ok. 1,5 godz.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 1.10-7.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8