Przepisy Pasta do chleba z brokułów

Składniki

500g różyczek brokułów

120 g serka śmietankowego (a‘la Philadelphia)

1 łyżeczka oliwy z oliwek

1 łyżeczka soku z cytryny

1 ząbek czosnku

pestki słonecznika

Sposób przygotowania

1

Podziel brokuły na różyczki. Następnie gotuj je w osolonej wodzie przez ok. 6 minut aż do miękkości. Bardzo ważne, aby do tego przepisu wykorzystać młode, świeże brokuły - bez brązowych lub żółtych elementów - wtedy danie będzie łatwiejsze do przygotowania. Łodygi brokułów powinny być jędrne, a korona powinna być na nich solidnie umocowana, miękkie łodygi oraz sflaczałe różyczki są oznaką tego, że brokuły są stare. Po ugotowaniu, odcedź brokuły i pozwól, aby różyczki ostygły. Tę czynność można wykonać dzień wcześniej. 

2

Umieść brokuły, sok z cytryny, czosnek, oliwę z oliwek i sól w robocie kuchennym i miksuj do momentu kiedy powstanie gładka masa. Do tej czynności możesz również wykorzystać blender. 

3

Używając trzepaczki do jajek, nie blendera, dodaj do gładkiej masy ser. 

4

Spróbuj i dodaj sól jeśli jest ona potrzebna.

5

Umieść je w pojemniku na drugie śniadanie i posyp ziarenkami sezamu. 

6

Doskonale smakują ze świeżym pieczywem, paluszkami chlebowymi i krakersami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8