Przepisy Paski z topinambura z sosem paprykowym

Składniki

500 g topinamburów

60 ml oliwy

Przyprawa:

1 łyżeczka mielonej kolendry

1 łyżeczka mielonego kminu rzymskiego

50 g orzechów nerkowca

30 g słonecznika

10 g sezamu

sól

pieprz czarny

Sos:

1/2 papryki czerwonej

1/2 papryki żółtej

1/2 awokado

1 cebula szalotka

5 gałązek świeżej kolendry

1 ząbek czosnku

1/2 cytryny

50 ml oliwy

10 ml oliwy z chili

sól

pieprz czarny

Sposób przygotowania

 alt=
1

Topinambury umyj i obierz ze skórki. Możesz użyć obieraczki lub nożyka, ponieważ skórka topinambura jest delikatna i łatwo ją zeskrobać. Pokrój topinambury na połówki i przełóż do miski. Polej oliwą i wymieszaj.

 alt=
2

Przygotuj przyprawę. Orzechy, sezam i słonecznik upraż na suchej patelni. Przełóż do miseczki i zgnieć moździerzem. Dodaj kmin i mieloną kolendrę. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Wymieszaj dokładnie przyprawę i posyp nią topinambury.

 alt=
3

Przełóż topinambury na arkusz folii aluminiowej i zawiń. Przełóż na rozgrzanego grilla i piecz powoli przez ok. 40 minut. Po 20 minutach odwróć folię, aby bulwy równo się wypiekły.

 alt=
4

Przygotuj sos. Cebulkę oraz czosnek obierz i posiekaj. Przełóż do miseczki wraz z obranym awokado i papryką. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Dodaj listki kolendry i wlej oliwę oraz oliwę z chili. Całość zmiksuj na gładki sos. Dopraw do smaku sokiem z cytryny.

 alt=
5

Przełóż topinambury na półmisek i ostrożnie otwórz folię. Polej danie kilkoma kroplami oliwy i posyp dekoracyjnie listkami kolendry. Obok dostaw miseczkę z sosem i podawaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4