Przepisy Paski indyka marynowane w przyprawach Tandoori Masala

Składniki

400 g filetów z indyka

40 g przypraw Tandoori Masala

100 g jogurtu naturalnego

100 ml oliwy z oliwek

12 pomidorków koktajlowych na gałązce

1 brokuł

2 szczypty nasion kopru włoskiego

1/2 cytryny

skórka z 1/4 cytryny

2 cebule

1 szczypta szafranu

3 gałązki natki pietruszki

przyprawy: sól, pieprz czarny

Sposób przygotowania

 alt=
1

Filety z indyka umyj i odsącz na kuchennym ręczniku. Pokrój najpierw w plastry, a następnie na długie paseczki ok. 2-3 cm szerokości.

 alt=
2

W misce wymieszaj jogurt naturalny z przyprawą Tandoori Masala, solą i pieprzem. Dolej oliwę (50 ml) i całość wymieszaj.

 alt=
3

Przełóż mięso do marynaty i wymieszaj.

 alt=
4

Każdy pasek indyka nabij na osobny patyczek bambusowy i odłóż na półmisek do grillowania. Tak przygotowane mięso możesz odstawić do lodówki na czas od 12 do 24 godzin. Im dłużej poleży w marynacie, tym będzie smaczniejsze i bardziej kruche.

 alt=
5

Brokuł umyj i odetnij różyczki. Możesz je lekko zblanszować we wrzątku, ale nie jest to konieczne. Brokuły będą świetnie się grillowały, gdy polejesz je oliwą. Ułóż różyczki brokułu na półmisku i odstaw do grillowania wraz z pomidorkami koktajlowymi. Przygotuj cytrynowy dressing. Z cytryny odkrój skórkę i wyciśnij sok do miseczki. Pokrój skórkę w drobne paseczki. Dodaj pokrojoną cebulę. Nasiona kopru pokrusz w moździerzu i dodaj do miski. Przypraw lekko solą i świeżo mielonym pieprzem. Dodaj szafran i oliwę (50 ml). Na koniec dodaj posiekaną natkę pietruszki i całość wymieszaj.

 alt=
6

Przygotuj grill. Gdy żar będzie stabilny, ułóż na ruszcie indyka, a pomiędzy nim brokuły. Pomidorki koktajlowe dołóż, gdy mięso będzie już prawie gotowe.

 alt=
7

Mięso ułóż na półmisku, a w środku dekoracyjnie połóż brokuły. Polej je sosem cytrynowym. Dołóż też pomidorki i udekoruj danie plasterkami cytryny.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4