Pascha czekoladowo-bakaliowa

Składniki

1 kg twarogu tłustego (zmielonego odsączonego)
2 czekolady mleczne (po 100 g)
5 łyżek kakao
5 jajek (żółtek)
100 g masła (miękkiego)
300 g cukru (kryształu)
50 g bakalii (ulubionych)

Opis

1 czekoladę wyłożyć do metalowej miski, postawić na garnku z wrzątkiem i nad parą rozpuścić, następnie wystudzić. Bakalie namoczyć w wodzie, odcedzić, wysuszyć i pokroić. Żółtka, kakao, cukier, masło i ser zmiksować, wymieszać z bakaliami, dodać wystudzoną czekoladę. Salaterkę z małym otworem w dnie (np. plastikową doniczkę) wyłożyć gazą, nałożyć równo masę, przykryć gazą, przycisnąć szklanym talerzykiem, lekko obciążyć, wstawić do głębokiego talerza i do lodówki na ok. 8 godzin. Wodę z talerza zlewać w miarę potrzeby. Tuż przed podaniem wyjąć z lodówki, wyłożyć odwrotnie na szeroki talerz, zdjąć gazę i posypać utartą drugą czekoladą oraz bakaliami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 19.11-25.11.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8