Przepisy Papryki faszerowane kaszą sorgo i oliwkami

Składniki

1 papryka czerwona

1 papryka żółta

1 papryka zielona

300 g kaszy sorgo

2 cebule

2 ząbki czosnku

50 g oliwek drylowanych

4 gałązki natki pietruszki

skórka z 1/2 cytryny

sok z 1 cytryny

50 ml oliwy

1 łyżeczka musztardy ziarnistej

3 gałązki mięty

200 g jogurtu greckiego

przyprawy: sól, pieprz czarny

Sposób przygotowania

 alt=
1

Kaszę sorgo mocz całą noc w wodzie. Następnie przełóż do rondelka i wstaw do gotowania. Lekko posól. Sorgo gotuje się do miękkości ok. 30 minut. W tym czasie umyj i obierz warzywa. Cebule i czosnek pokrój w drobną kostkę.

 alt=
2

Papryki przekrój na ok. 3/4 wysokości i wyjmij nasiona. Ostaw przykrywki. Kaszę wymieszaj z cebulą i czosnkiem. Pokrój drobno jeszcze oliwki i dodaj do nadzienia. Posiekaj natkę pietruszki i wymieszaj z kaszą. Przypraw całość solą i świeżo mielonym pieprzem oraz drobno pokrojoną skórką z cytryny.

 alt=
3

Papryki ułóż na desce i nadziewaj obficie kaszą. Przykryj odciętymi częściami papryki. Przełóż do naczynia i polej lekko oliwą. Wstaw do pieczenia na ok. 30 minut w temperaturze 180-190⁰C, używając termoobiegu. Tak faszerowane papryki możesz też przypiec na grillu, ale pamiętaj, by wcześniej owinąć je w folię aluminiową.

 alt=
4

Przygotuj w miseczce musztardę z sokiem z cytryny. Przypraw od razu solą i świeżo mielonym pieprzem. Dodaj posiekaną miętę, a na koniec wlej oliwę z oliwek. Wymieszaj.

 alt=
5

Upieczone papryki przełóż na talerz i polej obficie sosem miętowym, a na górę dekoracyjnie nałóż kleks jogurtu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4