Przepisy Papryka faszerowana

Składniki

500 g mięsa zmielonego wieprzowego

3 papryki w różnych kolorach

500 g pieczarek

1 cebula

½  szklanki kaszy gryczanej lub ryżu

Sos pomidorowy:

2 świeże pomidory

2 ząbki czosnku

1 łyżeczka octu balsamicznego

3 łyżki koncentratu pomidorowego

przyprawy: tymianek

Opis

Przygotuj sos pomidorowy: na oliwie zeszklij czosnek, dodaj koncentrat pomidorowy, 1 pomidora bez skórki, łyżkę octu balsamicznego i tymianek. Gotuj przez 5 min.

Do surowego mięsa mielonego dodaj lekko podsmażone pieczarki i cebulę. Kaszę ugotuj, rozgotowując ją w osolonej wodzie, wymieszaj z mięsem.

Papryki sparz gorącą wodą, odkrój im ogonki (ale nie wyrzucaj ich), usuń pestki ze środka. Napełnij papryki farszem z mięsa i kaszy.

Włóż papryki ciasno do garnka. Nałóż z powrotem odcięte ogonki na papryki, zalej gorącą osoloną wodą, ale tak aby woda nie zakryła ogonków papryki. Gotuj przez 25 min.

Ugotowane papryki pokrój w grube plastry i polej gorącym sosem pomidorowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8