Papierowe bombki

Składniki

papier do pakowania prezentów w dwóch wzorach

klej

nożyczki

nitka

igła

cyrkiel

spinacze do papieru

Sposób przygotowania

 alt=
1

Z obu papierów wycinamy mniej więcej podobnej wielkości kawałki (8, 10 lub 12 sztuk z każdego wzoru). Wielkość zależy od Was – to będzie średnica Waszych bombek.

 alt=
2

Kawałki sklejamy ze sobą w taki sposób, by każdy powstały element miał dwie strony w różnych wzorach. Na każdym kawałku odrysowujemy cyrklem koło.

 alt=
3

Wycinamy narysowane koła i układamy je naprzemiennie tak, by te same wzory stykały się ze sobą.

 alt=
4

Kółka składamy ze sobą i całość zginamy na pół.

 alt=
5

Wzdłuż zgięcia przeszywamy wszystkie elementy prostym ściegiem. Na początku zostawiamy pętelkę do zawieszenia bombki na choince. Z drugiej strony kończymy supełkiem.

 alt=
6

Bombkę sklejamy w następujący sposób: bierzemy pierwsze dwa „płatki” i sklejamy je na 1/3 długości od góry. Spinamy je w tym miejscu spinaczami do papieru, by się nie rozkleiły. Następnie dokładamy do nich trzeci płatek – sklejamy go na 1/3 długości, tym razem od dołu, z płatkiem, który był sklejony poprzednio u góry. Ponownie spinamy je spinaczem. Czynność powtarzamy naprzemiennie, aż skleimy wszystkie kawałki i powstanie okrągła bombka. Odstawiamy, aż do całkowitego wyschnięcia kleju. Usuwamy spinacze.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi

Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 12.09-18.09.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4