Przepisy Panna cotta z malinami

Składniki

2 łyżeczki żelatyny

1 laska wanilii

250 ml śmietanki kremówki 30% lub 36%

250 ml mleka

80 g cukru

1 łyżka rumu

1 łyżka białego wina

świeże maliny, truskawki

mus owocowy

Sos malinowy:

200 g malin

2 łyżki cukru

ok. 100 ml czerwonego wina

Opis

Żelatynę zalej 2 łyżkami zimnej wody i odstaw ją na 5 min. Laskę wanilii rozkrój wzdłuż na pół, dzięki czemu będziesz mógł łyżeczką wyskrobać ziarenka. Do rondla wlej śmietankę kremową i mleko. Dodaj cukier, ziarenka wanilii oraz całą przepołowioną laskę. Podgrzewaj mieszając do momentu, aż cukier się rozpuści. Dodaj rum i wino, doprowadź do zagotowania, a następnie szybko odstaw z ognia. Dodaj namoczoną żelatynę i mieszaj energicznie, aż żelatyna całkowicie się rozpuści. Następnie całość wlej do foremek i czekaj, aż panna cotta ostygnie, po czym włóż je na kilka godzin do lodówki. Zanim wlejesz mieszankę do foremek, warto je wcześniej posmarować odrobiną rozpuszczonego masła. Dzięki temu łatwiej będzie później wyłożyć gotową pannę cottę na talerzyki. Foremki z deserem możesz również po wyjęciu z lodówki wstawić na sekundę do gorącej wody. To również ułatwi wyjęcie panna cotty z foremki.

Przed podaniem polej pannę cottę ulubionym słodkim sosem lub musem i udekoruj świeżymi owocami lub orzechami. Do deseru polecamy zwłaszcza sos malinowy: 200 g malin zalej czerwonym winem, dodaj 2 łyżki cukru i podgrzewaj na bardzo wolnym ogniu przez ok. 15–20 min, aż wino wyparuje, a cukier się roztopi. Na koniec odcedź wywar z resztek malin.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8