Przepisy Panga z grilla w marynacie z sosem cytrynowym

Składniki

4 rozmrożone filety z pangi

1 cytryna

60 ml oliwy z oliwek

sok z 1/2 cytryny

przyprawy: po łyżeczce szałwii i pieprzu

Sos cytrynowy:

300 ml słodkiej śmietanki 18%

1 łyżka masła

1 łyżeczka mąki

skórka otarta z 1 cytryny

sok z 1cytryny

przyprawy: sól, biały pieprz

Opis

Przygotuj cztery kawałki folii aluminiowej. Filety osusz ręcznikiem papierowym i oprósz solą. Szałwię i pieprz wymieszaj z oliwą i sokiem z cytryny. Gotową emulsją posmaruj filety z obu stron i każdy z osobna połóż na przygotowanym kawałku folii aluminiowej.

Cytrynę pokrój w cienkie plastry i połóż na filetach. Podwiń folię do góry i szczelnie zawiń. Połóż na mocno rozgrzanym grillu na 10 do 15 minut. W tym czasie w małym garnku rozgrzej masło. Na rozgrzane masło wsyp mąkę i mieszając poczekaj aż lekko się zarumieni, następnie wlej do garnka śmietankę i dodaj skórkę otartą z cytryny. Poczekaj aż całość się zagotuje i dopraw sos sokiem z cytryny, solą i białym pieprzem. Gotową rybę wyciągnij z folii i podaj z ciepłym sosem cytrynowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8