Przepisy Pancakesy z frużeliną

Składniki

1 jajko

85 ml mleka

85 g kefiru

35 ml oleju

170–180 g mąki pszennej

40 g cukru

1 ½ łyżeczki proszku do pieczenia

Frużelina:

400 g mrożonych owoców jagodowych

50 g cukru

1 łyżeczka skórki otartej z limonki

sok z 1/2 limonki

150 ml wody

2 łyżeczki mąki ziemniaczanej

Sposób przygotowania

1

Owoce wsyp do garnuszka, dolej 100 ml wody i dosyp 50 g cukru. Zagotuj. Dodaj sok i otartą skórkę z limonki. Gotuj na małym ogniu przez około 5–7 minut.

2

 Mąkę ziemniaczaną wymieszaj w 50 ml zimnej wody i wlej do gotujących się owoców. Delikatnie mieszając, zagotuj i odstaw do wystygnięcia.

3

W misce połącz wszystkie mokre składniki ciasta z solą i cukrem. Mąkę wymieszaj z proszkiem do pieczenia i dodaj do mokrych składników. Wymieszaj. Ciasto powinno mieć konsystencję bardzo gęstej śmietany.

4

Teflonową formę na ciasteczka posmaruj cienko olejem. Wyłóż ciasto na foremkę i wstaw do nagrzanego do 170° piekarnika. Pancakesy możesz też usmażyć na teflonowej patelni na małym ogniu.

5

Po około 8–10 minutach pancakesy powinny być już złote. Wyciągnij blaszkę z piekarnika i od razu zdejmij z niej placuszki. Przestudzone panceksy ułóż po 2–3 sztuki w stosiki, przekładając je frużeliną. Nadziej porcje na wykałaczki ułóż na talerzu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8