Przepisy Paluszki z mozzarelli z papryką panierowane sezamem

Składniki

250 g twardego sera mozzarella

2 papryki czerwone

1 jajko

30 g mąki pszennej

150 g bułki tartej

40 g sezamu

tymianek świeży

olej do smażenia

przyprawy: sól

Opis

Do smażenia wybierz twardy rodzaj sera mozzarella, bez zalewy. Pokrój ser na plasterki grubości ok. 0,5 cm. Paprykę czerwoną przetnij na pół i wyjmij gniazda nasienne. W rondelku wstaw wodę, posól i podgotuj w niej paprykę, aż będzie można łatwo zdjąć z niej skórę. Wyjmij paprykę i ostudź w zimnej wodzie. Przy pomocy nożyka zdejmij skórkę. Obrane papryki pokrój w kawałki wielkości sera mozzarella, a następnie przypraw solą, octem balsamicznym oraz tymiankiem.

Każdy kawałek papryki przełóż plasterkiem sera i dociśnij do siebie. Bułkę tartą wymieszaj z sezamem. Przygotuj składniki do panierowania PORADA KONTEKSTOWA - PANIEROWANIE. Na pierwszym talerzyku wysyp mąkę, na drugim wybij i rozmąć jajko, a na trzecim wysyp bułkę z sezamem.

Porcję papryki z serem obtocz w mące, potem w jajku, a następnie bardzo dokładnie w bułce tartej. Jeśli jakaś część nie jest pokryta panierką, powtórz jeszcze raz czynność panierowania. Ważne, aby papryki z serem były całe osłonięte bułką, w przeciwnym razie ser wycieknie podczas pieczenia.

W głębokim rondelku rozgrzej olej roślinny. Smaż porcje na złoty kolor. Przekładaj serki na ręcznik papierowy, aby odsączyć je z nadmiaru tłuszczu. Przed podaniem możesz przekroić papryczki z serem i dekoracyjnie ułożyć na półmisku.  

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8