Przepisy Pączki wiedeńskie

Składniki

Ciasto:

200 g mąki

100 g masła

4 jajka

szczypta soli

1/2 szkl. wody

Lukier:

200 g cukru pudru

1 łyżka soku z cytryny

2-3 łyżki gorącej wody

Dodatkowo:

olej do smażenia

pergamin

Opis

Przygotuj ciasto: do garnuszka wlej odmierzoną ilość wody i doprowadź do wrzenia. Następnie dodaj masło i sól – wszystko mieszaj aż się roztopi. Zmniejsz ogień i jednym ruchem wsyp przesianą mąkę. Ciasto gotuj do momentu aż stanie się gładkie i będzie odchodzić od garnuszka. Gotowe ostudź. Następnie miksując, dodawaj do ciasta po jednym jajku.

Z pergaminu wytnij kwadraty i posmaruj olejem. Na każdy z nich wyciśnij szprycą cukierniczą kółko o średnicy 7-8 cm. Następnie na rozgrzanym oleju zatapiaj papier wraz z pączkiem. Po chwili papier usuń i smaż pączki przez 5 minut z każdej strony na złocisty kolor.
Gotowe wyjmij z oleju i osącz na ręcznikach papierowych z nadmiaru tłuszczu.

Przygotuj lukier: cukier puder utrzyj z gorącą wodą i sokiem z cytryny. Gotowym lukrem posmaruj wystudzone pączki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8