Przepisy Pączki tyrolskie z serem

Składniki

300 g sera białego tłustego lub ulubionej konfitury

1 op. cukru waniliowego

500 g mąki

150 g masła

150 g mleka

50 g bułki tartej

ok. 2–3 szklanki oleju do smażenia

szczypta soli

Opis

Mleko podgrzej w garnku i roztop w nim masło. Następnie przelej zawartość garnka do miski, dodaj mąkę, sól i wymieszaj całość łyżką, po czym zagnieć rękami na zwarte, gładkie ciasto.
Gotowe ciasto zawiń w folię i odstaw na 30 min do lodówki.

Po pół godzinie schłodzone ciasto rozwałkuj cienko i pokrój na kwadraty o bokach 10x10 cm. Ser biały zmiel lub zmiksuj blenderem, dodaj cukier waniliowy, bułkę tartą i wymieszaj. Zamiast sera możesz dodać ulubioną konfiturę.
Gotowe nadzienie kładź łyżką na środek kwadratu z ciasta i składaj po przekątnej tak, aby powstały trójkąty, brzegi dobrze zlep (przygniatając np. widelcem).

W garnku rozgrzej olej i smaż każdego pączka na złoto z każdej strony. Usmażone osącz z nadmiaru tłuszczu i podawaj na ciepło.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8