Przepisy Pączki kreolskie

Składniki

125 ml mleka skondensowanego niesłodzonego

1 jajko

7 g drożdży instant

460 g mąki pszennej

60 g cukru drobnego do wypieków

30 ml oleju

190 ml ciepłej wody

1/2 łyżeczki soli

Dodatkowo:

600 ml oleju do smażenia

cukier puder

płynny miód

Sposób przygotowania

1

Mąkę przesiej z drożdżami. Dodaj mleko, cukier, sól, jajko i wodę. Zacznij wyrabiać ciasto, po chwili dodaj olej.

2

Wyrób gładkie ciasto i włóż je do wysmarowanej olejem miski. Miskę owiń ciasno folią spożywczą i wstaw do lodówki na około 8 godzin.

3

Po schłodzeniu wyciągnij ciasto z lodówki i rozwałkuj na grubość 4 mm. Rozwałkowane ciasto pokrój na prostokąty (4x6 cm). Pokrojone ciasto przykryj ściereczką i zostaw do wyrośnięcia.

4

Olej do smażenia rozgrzej w głębokiej patelni do 180° (to najlepsza temperatura do smażenia pączków). Wyrośnięte kawałki ciasta kładź na rozgrzany olej i smaż na złoto z obu stron. Usmażone pączki odsącz na papierowym ręczniku. Następnie posyp je lekko cukrem pudrem i miodem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4