Przepisy Ozorki wieprzowe w sosie chrzanowym

Składniki

1 kg ozorków wieprzowych

natka pietruszki

2 jajka ugotowane na twardo

100 ml śmietany słodkiej

1 l bulionu warzywnego

100 g chrzanu

sok z ½ cytryny

przyprawy: sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie

Opis

Ozorki umyj i ugotuj w wywarze warzywnym do miękkości, dodając liść laurowy, ziele angielskie i sól. Po ugotowaniu z jeszcze ciepłych języków zdejmij skórę;odetnij tłuszcz. Ozorki pokrój w plastry o grubości 1 centymetra. Przygotuj sos: odlej 250 ml wywaru, w którym gotowały się ozorki. Dodaj chrzan i śmietanę. Gotuj przez 10 min. Gdy sos zacznie gęstnieć wrzuć pokrojone w kostkę jajka, posiekaną natkę i sok z cytryny. Przypraw do smaku solą i pieprzem.Pokrojone ozorki polewaj przygotowanym sosem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8