Przepisy Ozdoby do tortów z masy cukrowej

Składniki

400 g cukru pudru

2 łyżeczki glukozy

1 i 1/2 łyżeczki żelatyny

25 ml gorącej wody

Sposób przygotowania

1

W gorącej wodzie dokładnie rozpuść żelatynę, a następnie dodaj glukozę. Wszystko razem wymieszaj do uzyskania jednolitego płynu.

2

Z połowy cukru pudru usyp stożek. Następnie dolej do niego rozpuszczoną żelatynę z glukozą i wymieszaj.

3

Rozpocznij wyrabianie, zagniatając masę palcami i dosypując, w razie potrzeby małymi partiami, pozostały cukier. Gotowa masa powinna być elastyczna i nie powinna przyklejać się do rąk.

4

Z gotowej masy odkrój mniejszy kawałek; pozostałą część zawiń w folię spożywczą, aby nie wyschła. Odcięty kawałek wałkuj na grubość 2-3 mm. Następnie z masy wycinaj małym kieliszkiem kółka, a nożem małe listki.

5

Z kawałka masy wielkości orzecha laskowego ulep „łezkę” i nabij ją na drewniany patyczek – ułatwi on późniejsze suszenie ozdoby. Kilkoma szczypnięciami rozpłaszcz czubek łezki.

6

Z kawałka masy wielkości orzecha laskowego ulep „łezkę” i nabij ją na drewniany patyczek – ułatwi on późniejsze suszenie ozdoby. Kilkoma szczypnięciami rozpłaszcz czubek łezki.

7

Pojedynczo formuj płatki, owijając wokół łezki kółka wycięte z masy. Ściskaj płatek u nasady, dolepiając go do środkowej części ozdoby. Górna część płatka podczas przylepiania powinna być lekko wywinięta na zewnątrz. W ten sam sposób przyklej dowolną ilość płatków.

8

Na krawędzi wyciętych listków, za pomocą czubka nożyka, zrób niewielkie karby, po czym rozłóż je na odwróconych do góry brzuszkami łyżkach i czekaj aż wyschną.

9

Gotowe kwiaty mogą posłużyć jako ozdoba eleganckiego tortu lub stołu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8