Przepisy Ozdobny wianuszek wielkanocny

Składniki

Zaczyn:

25 g drożdży

1 łyżka cukru

1/2 szklanki mleka

1 łyżka mąki

Ciasto:

1 szklanka mąki

1 jajko

1/4 kostki masła

1 łyżka masła do natłuszczenia blachy

szczypta soli

Dekoracja:

mazaki cukrowe

ewentualnie: lukier

Opis

Przygotuj zaczyn: drożdże rozetrzyj z cukrem, wymieszaj z ciepłym mlekiem i łyżką mąki, a następnie odstaw do wyrośnięcia.

Przygotuj ciasto: mąkę przesiej przez sitko do miski, wlej zaczyn, dodaj jako, szczyptę soli i wyrabiaj ciasto, aż będzie gładkie. Kiedy ciasto będzie łatwo odchodzić od dłoni, odstaw je do wyrośnięcia w ciepłe miejsce.

Z wyrośniętego ciasta oderwij i odłóż niewielki kawałek na przygotowanie dekoracji w kształcie listków. Pozostałe ciasto podziel na dwie części, a następnie z każdej uformuj wałek długości ok. 25–30 cm. Z wałków spleć wianuszek. Połóż wieniec na natłuszczony papier do pieczenia i pozostaw ponownie do wyrośnięcia.

Odłożone wcześniej ciasto rozwałkuj cienko i wytnij w nim kilka listków. Posmaruj spód wianuszka białkiem, podoklejaj do spodu wianuszka listki z ciasta i pozostaw do wyrośnięcia. Wyrośnięte ciasto posmaruj białkiem i piecz w piekarniku nagrzanym do temp. 200° przez ok. 30 min.

Gotowy, wystudzony wianuszek możesz udekorować baziami, bukszpanem i kolorowymi pisankami. Wieniec możesz także polukrować i posypać makiem lub sezamem, a listki obrysować mazakami cukrowymi.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4