Przepisy Ozdobny wianuszek wielkanocny
Składniki
Zaczyn:
25 g drożdży
1 łyżka cukru
1/2 szklanki mleka
1 łyżka mąki
Ciasto:
1 szklanka mąki
1 jajko
1/4 kostki masła
1 łyżka masła do natłuszczenia blachy
szczypta soli
Dekoracja:
mazaki cukrowe
ewentualnie: lukier
Opis

Przygotuj zaczyn: drożdże rozetrzyj z cukrem, wymieszaj z ciepłym mlekiem i łyżką mąki, a następnie odstaw do wyrośnięcia.

Przygotuj ciasto: mąkę przesiej przez sitko do miski, wlej zaczyn, dodaj jako, szczyptę soli i wyrabiaj ciasto, aż będzie gładkie. Kiedy ciasto będzie łatwo odchodzić od dłoni, odstaw je do wyrośnięcia w ciepłe miejsce.

Z wyrośniętego ciasta oderwij i odłóż niewielki kawałek na przygotowanie dekoracji w kształcie listków. Pozostałe ciasto podziel na dwie części, a następnie z każdej uformuj wałek długości ok. 25–30 cm. Z wałków spleć wianuszek. Połóż wieniec na natłuszczony papier do pieczenia i pozostaw ponownie do wyrośnięcia.

Odłożone wcześniej ciasto rozwałkuj cienko i wytnij w nim kilka listków. Posmaruj spód wianuszka białkiem, podoklejaj do spodu wianuszka listki z ciasta i pozostaw do wyrośnięcia. Wyrośnięte ciasto posmaruj białkiem i piecz w piekarniku nagrzanym do temp. 200° przez ok. 30 min.

Gotowy, wystudzony wianuszek możesz udekorować baziami, bukszpanem i kolorowymi pisankami. Wieniec możesz także polukrować i posypać makiem lub sezamem, a listki obrysować mazakami cukrowymi.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi

Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 19.06-26.06.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Piękno każdego dnia

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.06.2019-19.06.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
255 min.
Przystawki
2 3 4