Przepisy Ostre casserole z kalafiorem

Składniki

1/2 główki średniego kalafiora

1filet z kurczaka

1 duża cebula

1 papryczka chilli

60 ml koncentratu pomidorowego rozcieńczonego w 2 szkl. gorącej wody

2 liście laurowe

100 ml wina białego

4 ziela angielskiego

47 ml oliwy do smażenia

sok z 1/2 cytryny

przyprawy: sól, cynamon, pieprz

Opis

Kurczaka umyj i pokrój w kostkę. Podsmaż go chwilę na rozgrzanej oliwie, zdejmij i odłóż na talerz. Na tę samą patelnię z oliwą wrzuć pokrojoną w plastry cebulę i smaż aż się zeszkli. Następnie dodaj pokrojoną w kosteczkę papryczkę chilli i podsmaż minutę, po czym wrzuć z powrotem kurczaka. Całość polej sokiem z cytryny i winem, smaż ok. 3 min.

Kalafiora umyj i podziel na różyczki, wrzuć na patelnię, zalej rozcieńczonym koncentratem, dodaj liść laurowy, ziele oraz cynamon. Wszystko dopraw solą i pieprzem. Duś ok. 1 godziny pod przykryciem, pod koniec możesz włożyć do piekarnika nagrzanego do 200° na ok. 15 min. Podawaj z ryżem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8