Przepisy Ośmiorniczki w winie z pomidorami

Składniki

300 g ośmiorniczek

50 ml wina czerwonego wytrawnego

2 ząbki czosnku

1 cebula

2-3 pomidory malinowe lub 1/2 puszki pomidorów bez skóry

1 łyżka koncentratu pomidorowego

4 łyżki oliwy z oliwek

1 listek laurowy

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Przygotuj ośmiorniczki i pokrój na kawałki. Na patelni dobrze rozgrzej oliwę i wrzuć ośmiorniczki, podsmaż (ok. 3 min), aby puściły sok i zmieniły kolor na szkarłatny. Ośmiorniczki odcedź, a patelnię umyj. 

Na patelni ponownie rozgrzej oliwę, wrzuć cebulę pokrojoną w plastry, drobno posiekany czosnek i pokruszony liść laurowy. Podsmaż na wolnym ogniu (ok. 10 min). Dodaj ośmiorniczki. Pomidory obierz, oczyść z nasion, pokrój w kostkę i wraz z koncentratem dodaj do podsmażonych warzyw na patelni. Całość przypraw solą i pieprzem. Duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE  ok. 15 min. Stopniowo dolewaj wino, aby wyparowało podczas gotowania. Duś pomidory wraz z ośmiorniczkami w winie na wolnym ogniu ok. 35 min. Owoce morza podawaj z pieczywem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4