Przepisy Ośmiornice z grilla

Składniki

360 g ośmiorniczek
1 cytryna (do skrapiania)
1 bagietka
pieprz świeżo mielony
suszone oregano
Marynata:
150 ml oliwy z oliwek
50 ml octu balsamicznego
30 ml białego wina
1 cytryna (30ml soku z cytryny)
2 ząbki czosnku (zgniecione)

Opis

Przygotuj ośmiorniczki, większe możesz pokroić na kawałki. Wymieszaj wszystkie składniki marynaty, a następnie zalej nią ośmiorniczki, przykryj je szczelnie i odstaw na całą noc do lodówki.  

Rozgrzej mocno grill, a następnie wrzuć na ruszt ośmiorniczki i smaż je ok. 5 min (mniejsze kawałki nie dłużej niż 3 min), często obracając. Większe kawałki lub całą ośmiorniczkę nakłuwaj widelcem podczas smażenia. Przed podaniem skrop ośmiorniczki cytryną oraz oprósz oregano i świeżo zmielonym pieprzem. Podawaj z pieczywem z grilla.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8