Przepisy Orzeźwiająca zupa z zielonych ogórków z jabłkiem i awokado

Składniki

250 g ogórków

1 awokado (dojrzałe, miękkie)

1 jabłko

1/2 cytryny

1/3 pęczka kolendry

30 ml oliwy

przyprawy: sól, pieprz czarny, cukier

Opis

Ogórki obierz i przekrój na pół, wydrąż łyżeczką gniazda nasienne, gdyż mają najwięcej wody. Pokrój ogórki na kawałki wielkości ok. 3-4 cm. Do miski przełóż ogórki, obierz awokado ze skórki i pokrój na kawałki, odłóż kilka sztuk do dekoracji, a resztę dodaj do ogórków. Jabłka obierz ze skórki i pokrój w kostkę, dodaj do miski. Od razu skrop sokiem z cytryny, aby jabłko i awokado nie ściemniało. Całość przypraw lekko solą i pieprzem oraz szczyptą cukru, dodaj kilka listków kolendry i wlej oliwę. Wszystko zmiksuj kuchennym blenderem na gładki krem.

Wstaw do lodówki, aby zupa się dobrze schłodziła. Na talerz wlej porcję ok. 200 ml chłodnika i udekoruj pokrojonym drobno ogórkiem i jabłkiem oraz kawałkami awokado. Dodatkowo połóż kilka listków kolendry oraz kawałki cytryny.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8