Przepisy Orzeszki w karmelu

Składniki

1 szklanka cukru (najlepiej trzcinowego)

½ szklanki miodu

1 i ¾ szklanki orzeszków ziemnych (nie solonych)

1 łyżka margaryny

1 łyżeczka sody oczyszczonej

Opis

Do garnuszka wsyp cukier i wlej miód, a następnie podgrzewaj na średnim ogniu przez 20 min. Całość stale mieszaj drewnianą łyżką, aby masa się nie przypaliła (dzięki mieszaniu masa stanie się też bardziej puszysta). Następnie zdejmij z ognia, dodaj margarynę i sodę oczyszczoną. Do tak przygotowanej kleistej masy, stale mieszając, dodaj orzeszki.

Wysmaruj tłuszczem blachę i wlej do niej masę. Kiedy masa ostygnie podziel ją na kawałki. Przechowuj w szczelnym pojemniku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi

Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 10.10-16.10.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
40 min.
Zupy
2 3 4