Przepisy Oponki z serem

Składniki

1/2 kg sera półtłustego

1/2 kg mąki

1/2 szkl. cukru pudru

1 op. cukru waniliowego

4 żółtka

1 pełna łyżeczka sody oczyszczonej

1 łyżeczka octu

1/4 l kwaśnej śmietany

2 szkl. oleju

Opis

Ser zmiel 2 razy w maszynce do mielenia lub zmiksuj. Opakowanie cukru waniliowego wymieszaj z 1/2 szklanki cukru pudru i utrzyj z żółtkami. Mąkę wymieszaj w misce z 1 łyżeczką sody. Następnie dodaj do niej utarte żółtka, śmietanę i ocet. Wszystko razem dokładnie wymieszaj i wyrób na gładkie ciasto. Gotowe ciasto rozwałkuj na grubość ok. 1,5 cm i szklanką powykrawaj duże krążki, a kieliszkiem w środku mały krążek. W garnku rozgrzej olej i smaż na nim oponki z obu stron na złoty kolor. Usmażone osącz z nadmiaru tłuszczu na papierowym ręczniku. Gotowe oponki posyp cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8