Przepisy Opolskie ciasteczka ze skwarek

Składniki

300 g słoniny (lub 1 szklanka gotowych skwarek)
250 g mąki pszennej
150 g cukru pudru
3 jajka
1 szczypta imbiru mielonego
1 szczypta cynamonu mielonego
3 łyżki cukru pudru (do posypania)

Opis

Skwarki przepuść kilkakrotnie przez maszynkę do mięsa lub pokrojoną w kostkę słoninę top w garnuszku ok. 2 godz. Wykorzystaj tylko wytopiony czysty tłuszcz. Lekko ciepły tłuszcz lub zmielone skwarki połącz z mąką i cukrem pudrem i wymieszaj. Wbij jajka i dodaj cynamon z imbirem. Następnie zagnieć gładkie ciasto. Owiń je ściereczką i włóż na 1 godz. do lodówki.

Po tym czasie wyjmij ciasto i rozwałkuj na posypanej mąką stolnicy. Szklanką wycinaj kółka, które później przekrój na pół. Ułóż na posmarowanej masłem blasze tak, aby się nie stykały ze sobą – ciasteczka nieco się powiększą. Piecz przez ok. 20 min na złoty kolor w temp. 180°. Podawaj ciepłe posypane cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8