Przepisy Opolskie ciasteczka ze skwarek

Składniki

300 g słoniny lub 1 szklanka gotowych skwarek

250 g mąki

150 g cukru pudru

3 jajka

szczypta mielonego imbiru i cynamonu

2-3 łyżki cukru pudru do posypania

Opis

Skwarki przepuść kilkakrotnie przez maszynkę do mięsa lub pokrojoną w kostkę słoninę top w garnuszku ok. 2 godz. Wykorzystaj tylko wytopiony czysty tłuszcz. Lekko ciepły tłuszcz lub zmielone skwarki połącz z mąką i cukrem pudrem i wymieszaj. Wbij jajka i dodaj cynamon z imbirem. Następnie zagnieć gładkie ciasto. Owiń je ściereczką i włóż na 1 godz. do lodówki.

Po tym czasie wyjmij ciasto i rozwałkuj na posypanej mąką stolnicy. Szklanką wycinaj kółka, które później przekrój na pół. Ułóż na posmarowanej masłem blasze tak, aby się nie stykały ze sobą – ciasteczka nieco się powiększą. Piecz przez ok. 20 min na złoty kolor w temp. 180°. Podawaj ciepłe posypane cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi

Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 17.10-23.10.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4