Przepisy Opiekane pierogi z nadzieniem ziemniaczano-twarożkowym na duszonej włoskiej kapuście

Składniki

500 g pierogów ruskich

1 jajo

50 g masła

12 pomidorów koktajlowych

600 g włoskiej kapusty

100 ml śmietanki 30%

1 cebula

20 g masła

1/2 pęczka koperku

przyprawy: gałka muszkatołowa, sól, pieprz czarny

Opis

Kapustę włoską umyj dokładnie i przekrój na ćwiartki. Poszatkuj nożem kuchennym na drobne piórka. W garnku zagotuj osoloną wodę. Jak tylko będzie wrzała, włóż poszatkowaną kapustę i gotuj bez przykrycia (pozwoli to ulotnić się gorzkim olejkom), aż listki będą miękkie. Przelej na sitku i pozostaw do odsączenia.

Cebulkę obierz i pokrój w kostkę. W płaskim rondelku podgrzej masło i wsyp cebulę. Podduś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE lekko i przypraw solą i pieprzem. Dodaj podgotowaną kapustę. Wymieszaj i wlej śmietankę. Całość lekko podduś. Przypraw kapustę gałką muszkatołową i ewentualnie solą oraz pieprzem. Posiekaj koperek i dodaj do kapusty.

Do miski wbij jajko i roztrzep rózgą. Przypraw solą i pieprzem. Na patelni rozgrzej masło. Pierogi maczaj w jajku i od razu układaj na patelni. Podsmaż na średni ogniu z obu stron aż się zrumienią. Wyjmij pierogi z patelni, a w ich miejsce włóż pomidorki koktajlowe. Podsmaż lekko, aby się zagrzały. Na półmisku rozłóż kapustę włoską z koperkiem, a na niej smażone pierogi. Dokoła poukładaj dekoracyjnie pomidorki koktajlowe.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Nasza cena

1 / 3

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4