Przepisy Opiekane pierogi z nadzieniem ziemniaczano-twarożkowym na duszonej włoskiej kapuście

Składniki

500 g pieroga ruskiego
1 jajko
50 g masła
12 pomidorków koktajlowych
600 g kapusty włoskiej
100 ml śmietany kremówki (30%)
1 cebula
20 g masła
½ pęczka świeżego koperku
gałka muszkatołowa
sól
pieprz czarny

Opis

Kapustę włoską umyj dokładnie i przekrój na ćwiartki. Poszatkuj nożem kuchennym na drobne piórka. W garnku zagotuj osoloną wodę. Jak tylko będzie wrzała, włóż poszatkowaną kapustę i gotuj bez przykrycia (pozwoli to ulotnić się gorzkim olejkom), aż listki będą miękkie. Przelej na sitku i pozostaw do odsączenia.

Cebulkę obierz i pokrój w kostkę. W płaskim rondelku podgrzej masło i wsyp cebulę. Podduś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE lekko i przypraw solą i pieprzem. Dodaj podgotowaną kapustę. Wymieszaj i wlej śmietankę. Całość lekko podduś. Przypraw kapustę gałką muszkatołową i ewentualnie solą oraz pieprzem. Posiekaj koperek i dodaj do kapusty.

Do miski wbij jajko i roztrzep rózgą. Przypraw solą i pieprzem. Na patelni rozgrzej masło. Pierogi maczaj w jajku i od razu układaj na patelni. Podsmaż na średni ogniu z obu stron aż się zrumienią. Wyjmij pierogi z patelni, a w ich miejsce włóż pomidorki koktajlowe. Podsmaż lekko, aby się zagrzały. Na półmisku rozłóż kapustę włoską z koperkiem, a na niej smażone pierogi. Dokoła poukładaj dekoracyjnie pomidorki koktajlowe.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 1.10-7.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8