Omlet z kurkami
Składniki
200 g kurek 
2 jajka 
50 g masła 
50 g białej cebuli 
2 gałązki natki pietruszki 
3 pomidorki koktajlowe 
przyprawy: sól, pieprz czarny
Opis

Kurki oczyść z ewentualnego igliwia i traw. Przełóż na durszlak kuchenny i pod bieżącą wodą przemyj grzyby z piasku. Nie mocz ich zbyt długo, ponieważ chłoną wodę jak gąbka. Duże kurki przekrój na mniejsze kawałki. 

Obierz cebulę i pokrój drobno w kostkę. Na patelni z szerokim dnem podgrzej połowę masła i dodaj cebulę. Przypraw solą i pieprzem, a następnie lekko podsmaż, ale tak, by cebula nie była rumiana. Potem dodaj dopiero kurki. Zwiększ ogień maksymalnie, ponieważ grzyby podczas smażenia oddają całą zawartą w nich wodę. Nie powinny się zbyt długo dusić PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE tylko rumienić, wtedy będą miały bogatszy smak. Pokrój drobno natkę pietruszki i wymieszaj z usmażonymi grzybami. 

Grzyby trzymaj w ciepłym miejscu do czasu przygotowania omletu. Umyj jajka i wbij do miski. Przypraw solą i pieprzem. Rózgą ubijaj jajka, aż będą puszyste. Zajmie to ok. 30 sek. Nie ubijaj jednak jajek zbyt długo, ponieważ bardzo napowietrzone dadzą suchy omlet.

Na drugiej patelni rozgrzej pozostałą część masła. Wlej jajka i za pomocą łyżki lub kuchennej łopatki zbierz brzegi ściętego jajka do środka. Płynne jajka ze środka przelej do brzegów. Dzięki temu omlet szybciej będzie gotowy, a także wyższy i puszysty. 

Część grzybów z patelni przełóż na środek omletu. Podważ łopatką brzeg omletu i złóż 1/3 do środka. Teraz przeciwną część załóż do środka jak kopertę. Odwróć złożony omlet i przełóż na półmisek. Posyp wierzch kurkami. Do dekoracji idealnie pasują pomidorki koktajlowe. Ułóż je wzdłuż omletu wraz z kilkoma listkami natki pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Promocje

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
3 tygodni temu
45 min.
Desery
3 tygodni temu
5 min.
Napoje