Przepisy Omdlały Imam

Składniki

4 bakłażany

4 cebule

300 g pomidorów

2 ząbki czosnku

4 łyżki oleju

kilka gałązek tymianku

przyprawy: gałka muszkatołowa, sól, pieprz

Opis

Cebulę obierz, pokrój w plastry i zrumień na oleju. Pomidory sparz wrzątkiem, obierz ze skóry, pokrój w kostkę, dodaj do cebuli wraz z przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Przypraw do smaku szczyptą gałki muszkatołowej, solą i pieprzem. Dodaj drobno posiekany tymianek.

Nie obrane bakłażany włóż do osolonej gorącej wody i nie dopuszczając do wrzenia trzymaj je pod przykryciem przez ok. 7 min. Bakłażany wyjmij z wody, lekko ostudź i natnij wzdłuż nie rozcinając do końca. Do wewnątrz nacięcia włóż ok. 1/3 przygotowanego farszu z pomidorów. 

Przełóż bakłażany do naczynia żaroodpornego i obłóż pozostałym farszem podlewając 2 łyżkami oleju. Piecz w piekarniku przez ok. 90 min.

Omdlałego Imama możesz podawać na zimno lub gorąco np.: z ziemniakami, ryżem lub z gorącym podpieczonym w piekarniku chlebkiem pita (polecamy wcześniej rozciąć i natrzeć chlebek od wewnątrz masłem czosnkowym).

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4