Przepisy Oliwki w serowej skorupce

Składniki

14 zielonych lub czarnych oliwek

8 cm pora (biała część + liście pora)

1 łyżka grubo tłuczonego pieprzu kolorowego

2 łyki oliwy z oliwek

2 łyżki posiekanej natki pietruszki

1 jajko surowe

2 łyżki śmietany 18%

2 łyżki bułki tartej

50 g sera żółtego tartego

1/2 szkl. oleju

przyprawy: sól

Opis

Oddziel białko od żółtka i ubij białko na sztywną pianę.
Pietruszkę i białą część pora drobno posiekaj w kosteczkę. Następnie przesyp do miski, dodaj żółtko, starty żółty ser, bułkę tartą, szczyptę soli i pieprz do smaku. Wszystko dokładnie wymieszaj, po czym dodaj ubite białko i śmietanę – ponownie wymieszaj. Jeśli ciasto będzie za rzadkie, dodaj jeszcze ok. 2 łyżek tartej bułki. Z ciasta formuj kulki wielkości małej truskawki. Następnie lekko je spłaszcz i na środku połóż oliwkę. Oblep ją dokładnie ciastem (ciasto musi być zwarte i dość twarde). Na patelni rozgrzej olej i smaż kuleczki, obracając je co jakiś czas łyżką, tak aby równo się usmażyły z każdej strony.

Gotowe oliwki w skorupce przełóż na talerz i poczekaj aż ostygną. W tym czasie włóż liście pora na 2 minuty do dobrze osolonej i wrzącej wody. Następnie wyjmij i przekrój wzdłuż na połowę. Każdy liść posmaruj oliwą z oliwek i obsyp tłuczonym kolorowym pieprzem. Liście zwiń w rulon, zepnij wykałaczką, a następnie nabij od góry na oliwkę. Koreczki podawaj natychmiast np. z sosem czosnkowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8