Przepisy Okoń zapiekany w parmezanie

Składniki

500 g filetów z okonia

1 cytryna

5 łyżek startego parmezanu

4 łyżki oleju

4 łyżki mąki

przyprawy: sól i pieprz

sałatka:

4 pomidory

2 łyżki oliwy z oliwek

1 łyżka octu owocowego

kilka listków świeżej bazylii

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Rybę obmyj, natrzyj solą oraz pieprzem, a następnie włóż do miski i skrop sokiem z 1 cytryny.  MarynujPORADA KONTEKSTOWA - MARYNOWANIE filety przez ok. 15 min, po czym obtocz je w mące i smaż na oliwie z obu stron aż osiągną złoty kolor. Usmażone kawałki okonia układaj na folii aluminiowej i posyp je dość obficie parmezanem. Zawiń folię tak, aby nie stykała się z serem. Zapiekaj przez 15 min w piekarniku nagrzanym do temperatury 200°.  

Przygotuj sałatkę: pomidory umyj, pokrój w półksiężyce. Polej sosem z oliwy wymieszanej z octem. Przypraw do smaku solą i pieprzem. Udekoruj listkami bazylii.

Upieczoną rybę podawaj na liściach sałaty z sałatką z pomidorów.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8