Przepisy Obwarzanki choinkowe

Składniki

500 g mąki

200 g cukru

100 g masła

2 jaja

2 łyżki mleka

2 łyżeczki proszku do pieczenia

Lukier:

2 białka

250 g cukru pudru

1 łyżeczka octu 6 % lub cytryny

1 łyżka mąki ziemniaczanej

Dekoracja:

kolorowe posypki

Opis

Utrzyj masło z cukrem, a następnie dodaj 2 jajka i mleko i zamieszaj. Mąkę połącz z proszkiem do pieczenia i powoli dosypuj do masy, starając się uzyskać gładką, zbitą masę.

Z masy tocz wałeczki o grubości około 1 - 1,5 cm i długości ok. 45 cm. Pamiętaj, że nie mogą być zbyt grube, aby gałązki choinki nie uginały się pod ciężarem obwarzanek. Natomiast zbyt cienkie natomiast mogą się łatwo porwać.

Każdy paseczek złóż na pół i skręcaj jak świderek, a następnie połącz i dociśnij oba końce świderka tworząc obwarzanek. Gotowe obwarzanki połóż na blachę wyłożoną papierem do pieczenia (przed położeniem obwarzanków delikatnie obsyp papier mąką) i wstaw na 15 - 20 min do piekarnika nagrzanego do temp. ok. 170°.

Przygotuj lukier: białka utrzyj z cukrem na gładką masę. Dodaj sok z cytryny i mąkę ziemniaczaną i raz jeszcze wymieszaj wszystko dokładnie na gładką masę.

Przygotowanym lukrem oblej obwarzanki, a jeszcze miękki lukier oprósz kolorowymi posypkami. Pozostaw do wyschnięcia. Przełóż sznureczek lub kokardkę przez obwarzanki i powieś na choince.

Składniki na ponad 10 - 15 obwarzanków.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4