Przepisy Nuggetsy z płatkami kukurydzianymi

Składniki

1 duży filet z kurczaka

2-3 łyżki mąki

2 jajka

ok. 200 g płatków kukurydzianych

przyprawy: sól, pieprz, słodka papryka, szczypta chilli

Sos:

3 łyżki ketchupu

1/3 szkl. soku z pomarańczy

szczypta cukru

kilka kropel octu winnego

przyprawy: curry

Opis

Filety wypłucz pod wodą, osusz i pokrój na 1,5 cm plastry w poprzek. Następnie natrzyj przyprawami i obtocz w mące. Jajka roztrzep widelcem, a płatki kukurydziane pokrusz na drobniejsze kawałki i wysyp na talerz. Kawałki kurczaka maczaj w jajku i panieruj w płatkach kukurydzianych. Tak przygotowane nuggetsy ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i włóż do piekarnika nagrzanego do 180° na ok. 15 min, aż przybiorą złoty kolor. Mięso możesz także usmażyć na oleju na patelni.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8