Naturalne farbki do malowania twarzy

Składniki

1 łyżeczka tłustego kremu do twarzy

barwnik spożywczy w proszku (ilość zależy od intensywności - od 1/4 do 1/2 łyżeczki)

1 łyżeczka mąki pszennej

2 łyżki mąki ziemniaczanej

około 1 płaskiej łyżki oleju kokosowego w temperaturze pokojowej

około 2 łyżek wody

Sposób przygotowania

 alt=
1

Krem mieszamy z barwnikiem spożywczym. Uwaga! Jeśli chcemy uzyskać białą farbkę, należy użyć białego barwnika! Inaczej kolor farbki po nałożeniu na skórę będzie zbyt blady.

 alt=
2

Dodajemy obie mąki i mieszamy całość, aż wyjdzie coś w stylu kruszonki. Stopniowo, po parę kropli naraz, dodajemy odrobinę wody – tylko tyle, by powstała nam gęsta pasta.

 alt=
3

Do pasty dodajemy olej kokosowy i całość dokładnie mieszamy. Gotową pastę nakładamy na skórę miękkim pędzelkiem lub palcami. Początkowo, ze względu na olej kokosowy, może wydawać się zbyt tłusta i mokra, ale jest to niezbędny składnik do tego, by farba się łatwo zmywała i nie zostawiała przebarwień na skórze. Po pewnym czasie od nałożenia na twarz pasta lekko zasycha.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4