Przepisy Napój limonkowy

Składniki

3 limonki

80 ml likieru cytrynowego

3 łyżki brązowego cukru

kilka listków mięty

1,5 l wody gazowanej

2 szkl. lodu 

Dodatkowo:

4 łyżki cukru zabarwionego na zielono

1 limonka

kilka listków mięty

Sposób przygotowania

1

Limonki pokrój w cienkie plasterki i włóż do dzbanka, w którym chcesz podać napój. Dołóż brązowy cukier i listki mięty. Całość dokładnie ugnieć.

2

Kiedy plastry limonki się zmacerują, dodaj likier cytrynowy, gazowaną wodę i lód.

3

Wytnij podłużne paski w skórce jednej limonki. Następnie pokrój ją na plasterki, które możesz wykorzystać przy ozdabianiu kieliszków.

4

Kieliszki na napój ozdób zielonym cukrem. Na suchym szkle namaluj wzór pędzelkiem zanurzonym w wodzie z sokiem z limonki, a następnie mokre fragmenty posyp cukrem. Odstaw do wyschnięcia.

5

Na krawędzie kieliszków nałóż przygotowane plastry limonki i listki mięty. Do tak przygotowanych kieliszków nalej napój limonkowy.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 4.06-09.06.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4