Przepisy Naleśniki w gorącym sosie ananasowym

Składniki

Ciasto:

300 g mąki

3 jaja

1/4 l mleka

1 szczypta cukru

60 g topionego masła do smażenia naleśników

Sos ananasowy:

40 g masła do sosu ananasowego

40 g cukru

4 łyżki soku pomarańczowego

4 łyżki rumu

1 łyżka dżemu morelowego lub brzoskwiniowego

1 ananas

Opis

Przygotuj ciasto na naleśniki: mleko ubij z jajami i szczyptą cukru. Dodawaj po trochu mąki aż powstanie płynne ciasto. Następnie odstaw je na 30 min do napęcznienia.

Przygotuj sos: ananasa obierz i pokrój na małe kawałki (zostaw 1 plasterek do dekoracji). Połowę ananasa zmiksuj na mus. Ponieważ po obraniu ananasa ze skóry tracimy dużo z owocu, warto wykorzystać miąższ z odkrojonych części. Wydrąż go zatem łyżką z odciętych skórek ananasa, po czym zmiksuj z większymi kawałkami. W rondelku na wolnym ogniu stop masło, dodaj cukier i lekko upal na karmel. Dodaj sok pomarańczowy, mus ananasowy i wymieszaj całość z dżemem. Wszystko duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE  na wolnym ogniu przez ok. 5 min. Następnie dodaj pokrojonego ananasa i ponownie duś przez 5 min, po czym wlej alkohol i wszystko wymieszaj.

Przygotuj naleśniki: przed usmażeniem każdego naleśnika roztop na patelni 10 g masła. Wlej odrobinę ciasta i przechylaj patelnię na boki, tak aby ciasto równomiernie pokryło jej dno. Smaż naleśniki na średnim ogniu, z każdej strony na jasnożółty kolor. Usmażone naleśniki posmaruj sosem ananasowym i zwiń w rulon lub trójkącik. W oddzielnym naczyniu podaj jeszcze sos ananasowy do maczania naleśników.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4